24 Nisan 2013 Çarşamba

Bursa'da Bahar Havası


Hafta sonu tatili için seçimimiz Bursa'dan yana oldu. Hem aile, arkadaş görüşmesi, hem de tertemiz bir bahar havası alma fırsatı bulmamızdan dolayı İstanbul'a oldukça huzurlu ve dinlenmiş bir şekilde döndük.

Doğanın yeniden dirilmesi insana pozitif bir enerji veriyor. Bu enerjiyi çıktığımız kır gezintimizde daha fazla hissettim. Bu kış sudan bile elektrik çarpılan ben:)) bundan sonra bir daha çarpılmamak ümidiyle:)) bol bol toprakla haşır neşir oldum.

Sözü fotoğraflarıma bırakıyorum...

Belki biliyorsunuzdur Bursa şeftalisi ile ünlü bir ilimiz. Şeftali bahçeleri genellikle Bursa ovası dediğimiz düzlük alanlarda bulunur. Hemen hemen her yerden Uludağ'ı görmek mümkündür.

İşte şeftali bahçesinden bir kare:) Henüz yeni yeşermekte ve çiçek açmamış hali ile:)Sarı kır çiçeği


Papatya


Baharın gelmesi ile birlikte ağaçlardan dökülenler


Yağan yağmurla birlikte bahçelerin yanında bulunan derenin de suyu değişmiş.


Isırgan


Karıncalar şimdiden çalışmaya başlamışlar bile, gerçi onlar her daim çalışkanlar.


Ayvalarımız da çiçek açmış. İlk çiçek açan ağaçlardan biri de ayvadır..


Uğur böcekleri bile iş başında, bu sevimli şey ordan oraya kondu durdu.Papatyaların arasından sivrilen bir gelincikYeşilin, hemen hemen her tonunun hakim olduğu bahar mevsimi insana gerçekten huzur veriyor. 

İmkanların el verdiği müddetçe doğa ile bütünleşmek gerekir. Siz de bahar mevsimi geçmeden doğa ile temasa geçebilirsiniz, emin olun size sunacağı çok şey var.

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder